דברי היו"ר

כשהתחלתי לכתוב כמה שורות לעיתון החגיגי הזה, מצאתי את עצמי מתלבטת מה לכתוב. האם לרשום כמה מילות ברכה, או אולי להעמיק את עניין המחוייבות או שמא ראוי להתמקד בנושא של ההתמקצעות??? כתבתי ומחקתי מספר פעמים. שכן, הרגשתי שאני חייבת לתת מקום לתחושות הגאווה שמציפות אותי.

האגודה לגרפולוגיה מדעית הוקמה מתוך חזון – להבדיל ולהבחין את החברים בה כמקצוענים, רציניים ואחראיים, בעלי מחויבות אתית חזקה.

ד"ר אריה נפתלי – מקים האלג"מ והיו"ר הראשון שלה, יחד עם רות צוקר וחווה רצון– גרפולוגיות מקצועיות ומוכרות בזמנן, פעלו כדי להבליט את החזון ולדאוג לפעילויות מקצועיות ואתיות.

במשך שנים, הוקדשו משאבים מקצועיים- התקיימו כנסים (כולל הזמנת מרצים מחו"ל), נערכו ערבי עיון, הרצאות והודפס עיתון שנתי גדול, מקיף ומקצועי.

הצטרפות ל-ADEG

מאז ועד היום, ערך המקצועיות ממשיך להוביל את האגודה. בכל שנה מצטרפים גרפולוגים חדשים כחברים לאלג"מ, אחרי שלמדו על פי תוכנית לימודים מקיפה, השתלמו בקורסים לפסיכולוגיה ועברו בחינה.

לאחרונה, התקבלה האגודה לגרפולוגיה מדעית, כחברה ב-ADEG איגוד האגודות האירופאיות. היה זה אחרי שבחנו את המקצועיות שלנו, הרצינות, האתיקה והאחריות. עמדנו בכל הקריטריונים והתקבלנו. עוד סיבה לגאווה.

האגודה לאן?

השנה, בחרנו לבחון מחדש את החזון שלנו. בפגישת חברי האלג"מ עלו חוויות ותחושות חיוביות כלפי האגודה- רוב המתייחסים דיברו על האגודה כבית, המאפשר זהות מקצועית. ציטוט: "גאוות יחידה, שייכות מקצועית". היו שהתייחסו לפעילויות- "האגודה אקטיבית הן כדי לחזק את המקצועיות והן כלפי האנשים. התחושה היא של הערכה"

ומה לגבי העתיד? הפגישות עם החברים רק מחזקות את הצורך להמשיך ולקדם את הפן המקצועי, לקיים פעילויות, ימי עיון, הרצאות וכמובן, לפרסם עיתון.

בעקבות המפגש, רוח ההתנדבות התחזקה. בכל פעם אני מופתעת מחדש, לראות את אותם חברי אגודה וותיקים מאוד (לא אזכיר שמות, כדי לא לשכוח מישהו ולא לפגוע), אשר ממשיכים לקחת אחריות, להתנדב ולפעול למען האגודה.

כדי לא להאריך, לא אפרט את התוכניות שלנו לשנה הקרובה. אך, אנו מפעילים דף פייסבוק פעיל, בו יתפרסמו האירועים, החדשות והתוכניות. אך, חשוב שנדע, שאנו ממשיכים עם החזון של חיזוק מעמד המקצוע, הבדלה והבחנה של הגרפולוגים חברי האלג"מ, אשר מחוייבים לחוקי אתיקה, למקצועיות ולרצינות,

בעקבות פגישת "האגודה לאן", נולד העיתון הזה. לא נותר לי אלה לברך (בגאווה רבה) לאחל הצלחה ולהודות לכל החברים, הפועלים לחזק את האגודה ואת מעמדה המקצועי.

המשך עשייה פורייה

רונית גורדין- יו"ר האגודה לגרפולוגיה מדעית.